03 شهریور 1398
علي تقوي

علی تقوی

مرتبه علمی: استاد
نشانی: بابلسر- پردیس دانشگاه مازندران - دانشکده علوم ریاضی
تحصیلات: دکترای تخصصی / آنالیز ریاضی
تلفن: 01135302460
دانشکده: دانشکده علوم ریاضی

معرفی

استاد گروه ریاضی دانشگاه مازندران

تحصیلات

  • دکترای تخصصی آنالیز ریاضی ، دانشگاه تربیت مدرس ، ایران (1374 - 1378)
    عنوان رساله: همریختی های فضای توابع پیوسته
  • فوق لیسانس آنالیز ریاضی ، دانشگاه تبریز ، ایران (1363 - 1365)
    عنوان پایان‌نامه: ای‍ده آل ه‍ای غ‍ی‍راس‍ت‍ان‍دارد در ج‍ب‍ره‍ای ک‍ان‍ول‍وش‍ن رادی‍ک‍ال روی ی‍ک ن‍ی‍م خ‍ط
بیشتر

علایق پژوهشی

  • نظریه عملگر
  • آنالیز تابعی
  • جبر خطی
  • جبر باناخ
بیشتر

فعالیت‌های پژوهشی

مقاله چاپ‌شده
1
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh, Efat Nasrollahi (2019) Maps Preserving a Certain Product of Operators Ricerche di Matematica: 68; 1-12
2
Ali Taghavi, Mojtaba Nouri, Mehran Razeghi, vahid Darvish (2019) A Note on Non-Linear *-Jordan Derivations on *-Algebras Mathematica Slovaca: 67(3); 639-646
3
Ali Taghavi (2019) Maps Preserving A*A + AA* on C*-Algebras PROCEEDINGS OF THE INDIAN ACADEMY OF SCIENCES-MATHEMATICAL SCIENCES: 129:30; 1-11
4
vahid Darvish, Mojtaba Nouri, Mehran Razeghi, Ali Taghavi (2019) Maps Preserving Jordan and *-Jordan Triple Product on Operator *-Algebras Bulletin of the Korean Mathematical Society: 56(2); 451-459
5
Ali Taghavi, Seyed Sadegh Salehi Amiri (2019) Continuous Maps Preserving Jordan Triple Products From GL1 to GL2 and GL3 Linear and Multilinear Algebra: 67; 1-16
6
Ali Taghavi, Seyed Sadegh Salehi Amiri (2019) Continuous Maps Preserving Jordan Triple Products From Un to Dm INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES: 30(1); 157–164.
7
Ali Taghavi, Mehran Razeghi, Mojtaba Nouri, vahid Darvish (2019) Maps Preserving Triple Product A*B + BA* on *-Algebras Asian-European Journal of Mathematics: 12(1); 1-13
8
Ali Taghavi, vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari, SS Dragomir (2019) Some Quantum f-Divergence Inequalities For Convex Functions of Self-Adjoint Operators Boletim da Sociedade Paranaense de Matematica: 37(1); 125-139
9
Ali Taghavi, Mojtaba Nouri, Mehran Razeghi, vahid Darvish (2018) Non-Linear λ-Jordan Triple *-Derivation on Prime *-Algebras ROCKY MOUNTAIN JOURNAL OF MATHEMATICS: 48(8); 2705-2716
10
Ali Taghavi, Tahere Azimi Roushan, vahid Darvish (2018) Some Refinements For The Arithmetic-Geometric Mean and Cauchy-Schwarz Matrix Norm Interpolating Inequalities Bulletin of the Iranian Mathematical Society: 44; 1-10
11
Roja Hosseinzadeh, Ilnaz Sharifi, Ali Taghavi (2018) Maps Completely Preserving Fixed Points and Maps Completely Preserving Kernel of Operators Analysis Mathematica: 44; 1-9
12
Ali Taghavi, ghasem alizadeh afrouzi, Horieh Ghorbani (2018) Existence of Three Solutions For a Class of Quasilinear Elliptic Systems Involving The p(x)-Laplace Operator Sahand Communications in Mathematical Analysis: 10(1); 47-60
13
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh, Efat Nasrollahi (2018) A Characterization of an Isomorphism Asian-European Journal of Mathematics: 11(2); 1-9
14
Ali Taghavi, Farzaneh Kolivand, Ensiyeh Tavakoli (2018) A Note on Strong (Skew) η-Lie Products Preserving Maps on Some Algebras Linear and Multilinear Algebra: 66; 1-10
15
Ali Taghavi, Horieh Ghorbani (2018) Existence of a Solution For a Nonlocal Elliptic System of (p(x),q(x))-Kirchhoff Type Advances in Pure and Applied Mathematics: 9; 1-13
16
Ali Taghavi, vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari (2017) Some Reverse Inequalities on Hyperinner Product Spaces Eurasian Mathematical Journal: 8(4); 84-91
17
vahid Darvish, SS Dragomir, Haji Mohammad Nazari, Ali Taghavi (2017) Some Inequalities Associated With The Hermite-Hadamard Inequalities For Operator H-convex Functions Acta et Commentationes Universitatis Tartuensis de Mathematica: 21(2); 287-297
18
Ali Taghavi, Hamid Rohi (2017) Non-Linear η-Jordan *-Derivation Maps on Prime C*-Algebras Acta Mathematica Academiae Paedagogicae Nyiregyhaziensis: 33; 247-254
19
Ali Taghavi, Hamid Rohi (2017) A Note on Skew Product Preserving Maps on Factor Von Neumann Algebras ROCKY MOUNTAIN JOURNAL OF MATHEMATICS: 47(6); 2083-2094
20
Ali Taghavi, Seyed Sadegh Salehi Amiri (2017) Continuous Maps Preserving Jordan Triple Products From GLn(C) Into C* INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES: 28(6); 1239–1233
21
Ali Taghavi, Farzaneh Kolivand (2017) A Note on Strong Skew Jordan Product Preserving Maps on Von Neumann Algebras Periodica Mathematica Hungarica: 74; 1-6
22
Ali Taghavi, Farzaneh Kolivand, Hamid Rohi (2017) A Note on Strong η-Lie Products Preserving Maps on Some Algebras Mediterranean Journal of Mathematics: 14(1); 1-10
23
vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari, Hamid Rohi, Ali Taghavi (2017) Maps Preserving η-Product A*B+ ηBA* on C*-Algebras JOURNAL OF THE KOREAN MATHEMATICAL SOCIETY: 54(3); 867-876
24
Ali Taghavi, vahid Darvish, Hamid Rohi (2017) Additivity of Maps Preserving Products AP±PA* on C*-Algebras Mathematica Slovaca: 67(1); 213-220
25
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh (2017) Mappings on C*-Algebras Preserving The Sum of Absolute Values LINEAR & MULTILINEAR ALGEBRA: 65; 1-8
26
Ali Taghavi, vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari, SS Dragomir (2017) Some Singular Value and Unitarily Invariant Norm Inequalities For Hilbert Space Operators Annali dell'Università di Ferrara: 63; 1-13
27
Ali Taghavi, Farzaneh Kolivand (2017) Maps Preserving Strong 2-Jordan Product on Some Algebras Asian-European Journal of Mathematics: 10; 1-10
28
Ali Taghavi (2017) Maps Preserving Jordan Triple Product on The Self-Adjoint Elements of C*-Algebras Asian-European Journal of Mathematics: 10(2); 1-7
29
Ali Taghavi, Afshin Babaei, Alireza Mohammadpour (2017) A Coupled Method For Solving a Class of Time Fractional Convection-Diffusion Equations With Variable Coefficients Computational Mathematics and Modeling: 28(1); 109-117
30
Ali Taghavi, Afshin Babaei, Alireza Mohammadpour (2016) A stable numerical scheme for a time fractional inverse parabolic equation INVERSE PROBLEMS IN SCIENCE AND ENGINEERING: 25; 1-19
31
علی تقوی (1395) یادداشتی بر نگاشتهای جمعی حافظ طیف روی C*جبرها پژوهش های نوین در ریاضی: 2(6); 5-9
32
Ali Taghavi, Rohollah Parvinianzadeh (2016) The Spectrum in Banach Hyperalgebras Communications in Applied Analysis: 20; 291-299
33
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh, Hamid Rohi (2016) Additive Maps Preserving Idempotency of Products or Jordan Products of Operators Iranian Journal of Mathematical Sciences and Informatics: 11(2); 131-137
34
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh (2016) Some Fixed Points Preserver پژوهش های نوین در ریاضی: 1(4); 163-167
35
Ali Taghavi, vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari, SS Dragomir (2016) Hermite-Hadamard Type Inequalities for Operator Geometrically Convex Functions MONATSHEFTE FUR MATHEMATIK: 181(1); 187-203
36
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh, vahid Darvish (2016) Maps Preserving the Fixed Points of Triple Jordan Products of Operators INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES: 27(3); 850-854
37
Ali Taghavi, Haji Mohammad Nazari, vahid Darvish (2016) Some Reverse Inequalities for Matrices on Indefinite Inner Product Spaces INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES: 27(1); 11-19
38
Ali Taghavi, vahid Darvish, Haji Mohammad Nazari, SS Dragomir (2016) Some Results on Singular Value Inequalities of Compact Operators in Hilbert Space Mathematical Reports: 18(4); 545-555
39
Rohollah Parvinianzadeh, Ali Taghavi (2016) Gelfand Theorem for Banach Hyperalgebras Italian Journal of Pure and Applied Mathematics: 36; 913-922
40
Ali Taghavi, Haji Mohammad Nazari, vahid Darvish (2016) Some Hermite-Hadamard Type Integral Inequalities for Operator AG-preinvex Functions Acta Universitatis Sapientiae, Mathematica: 8(2); 312-323
41
Rohollah Parvinianzadeh, Ali Taghavi (2016) Left Ideals Preserving Linear Maps Between C*-Algebras International Journal of Pure and Applied Mathematics: 110(2); 251-256
42
Ali Taghavi, Hamid Rohi, vahid Darvish (2016) Non-linear*-Jordan Derivations on Von Neumann Algebras LINEAR & MULTILINEAR ALGEBRA: 64(3); 426-439
43
Ali Taghavi, Hamid Rohi, vahid Darvish (2015) Additivity of Maps Preserving Jordan η∗-products on C*-Algebras Bulletin of the Iranian Mathematical Society: 41(7); 107-116
44
Ali Taghavi, Afshin Babaei, Alireza Mohammadpour (2015) Analytical Approximations of the Porous Medium Equations by Reduced Differential Transform Method International Journal of Advances in Applied Mathematics and Mechanics: 2(3); 95-100
45
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh (2014) A Note on Dimension of Weak Hypervector Spaces Italian Journal of Pure and Applied Mathematics: 33; 7-14
46
Ali Taghavi, Mehdi Karder (2014) Automorphisms of Mn(D), Partially Ordered by Rank Subtractivity Ordering Mediterranean Journal of Mathematics: 11(3); 829-840
47
Ali Taghavi, ghasem alizadeh afrouzi, Horieh Ghorbani (2014) Existence of Nontrivial Solution for Elliptic Systems Involving the p(x)-Laplacian STUDIA SCIENTIARUM MATHEMATICARUM HUNGARICA: 51(2); 213-230
48
Ali Taghavi, ghasem alizadeh afrouzi, Horieh Ghorbani (2013) The Nehari Manifold Approach for p(x)-Laplacian Problem with Neumann Boundary Condition Electronic Journal of Qualitative Theory of Differential Equations: 39; 1-14
49
Ali Taghavi (2012) Additive Mappings on-Algebras Sub-Preserving Absolute Values of Products JOURNAL OF INEQUALITIES AND APPLICATIONS: 161; 1-6
50
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh (2012) Uniform Boundedness Principle For Operators on Hypervector Spaces Iranian Journal of Mathematical Sciences and Informatics: 7(2); 9-16
51
Ali Taghavi, Roja Hosseinzadeh (2010) Linear Maps Preserving Idempotent Operators Bulletin of the Korean Mathematical Society: 47(4); 787-792
مقاله ارائه‌شده
1
Saeed Gholampour, Ali Taghavi (2017) HYPERHILBERT SPACES 13th Algebraic Hyperstructures and its Applications (AHA2017), Turkey, İstanbul
2
Ali Taghavi, Farzaneh Kolivand (2016) ADDITIVE MAPS PRESERVING ELEMENTS ANNIHILATED BY THE POLYNOMIALS XY -Y X* AND XY + Y X* The 4th Seminar on Functional Analysis and its Applications, Iran, Mashhad
طرح پژوهشی خاتمه‌یافته
پژوهشی از این نوع برای این شخص ثبت نشده‌است!
پایان‌نامه
1
علیرضا محمدپور، علی تقوی، افشین بابائی (1395) حل برخی مسائل مستقیم و معکوس معادلات دیفرانسیل با مشتقات کسری جزئی
2
حوریه قربانی، علی تقوی، قاسم علیزاده افروزی (1393) بررسی دسته ای از مسائل بیضوی با شرایط رشد غیراستاندارد
کتاب
پژوهشی از این نوع برای این شخص ثبت نشده‌است!
ابداع
پژوهشی از این نوع برای این شخص ثبت نشده‌است!
سخنرانی
پژوهشی از این نوع برای این شخص ثبت نشده‌است!

دانشجویان

  • نام و نام خانوادگی: روح الله پروینیان زاده
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نگاشت های خطی حافظ طیف بین جبرهای باناخ
  • نام و نام خانوادگی: روجا حسین زاده
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: تعیین ساختار نگاشت های حافظ ویژگی های خاص روی جبر عملگرها
  • نام و نام خانوادگی: ابوالفضل صنمی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: تعیین ساختار نگاشتهای حافظ ویژگی خاص روی (B(H و زیرمجموعه های از آن
  • نام و نام خانوادگی: حوریه قربانی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: بررسی دسته ای از مسائل بیضوی با شرایط رشد غیراستاندارد
  • نام و نام خانوادگی: مهدی کاردر
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: مسائل نگهدارنده و نظریه ی طیفی
  • نام و نام خانوادگی: حمید روحی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نگاشت های حافظ ضرب لی و ضرب جردن روی *Cجبرهای اول
  • نام و نام خانوادگی: وحید درویش
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نامساوی های مقدار منفرد برای عملگرهای فشرده
  • نام و نام خانوادگی: حاجی محمد نظری
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نامساوی های نرمی برای عملگر های مثبت
  • نام و نام خانوادگی: علیرضا محمدپور
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز عددی
    رساله: حل برخی مسائل مستقیم و معکوس معادلات دیفرانسیل با مشتقات کسری جزئی
  • نام و نام خانوادگی: فرزانه کولیوند
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: تعیین ساختار نگاشت های نگهدارنده ی برخی ضرب ها روی جبرهای عملگری
  • نام و نام خانوادگی: ایلناز سادات شریفی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: تعیین ساختار نگاشت های به طور کامل نگهدارنده ویژگی های خاص، روی جبرهای عملگری
  • نام و نام خانوادگی: سیدصادق صالحی امیری
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نگاشت های حافظ ضرب سه تایی جردن و ایزومتری های پوشا روی گروه های خطی
  • نام و نام خانوادگی: عفت نصراللهی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: تعیین ساختار نگاشت های حافظ ویژگی های ضرب های خاص، روی جبرهای عملگری
  • نام و نام خانوادگی: سعید غلامپور
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: خواص نقاط خاص در ابرفضاهای برداری
  • نام و نام خانوادگی: مجتبی نوری
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نگاشت های حافظ ضرب جردن سه تایی روی جبرعملگرها
  • نام و نام خانوادگی: مهران رازقی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: مشتق های سه تایی *-جردن و *-لی روی جبرهای عملگری
  • نام و نام خانوادگی: معصومه یوسفی
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نگاشت های نگهدارنده مربع صفر ضرب لی روی عملگرها
  • نام و نام خانوادگی: طاهره عظیمی روشن
    مقطع تحصیلی: دکترای تخصصی
    رشته: آنالیز ریاضی
    رساله: نامساوی های مرتبط با نرم و شعاع عددی عملگرها
بیشتر

سوابق اجرایی

  • عضو هیئت تحریریه مجله Wavelet and Linear Algebra (1396 - اکنون)
  • عضو هیئت تحریریه مجله International Journal of Maps in Mathematics (1396 - اکنون)
  • مدیر گروه ریاضی دانشگاه مازندران (1395 - 1397)
  • عضو هیئت مدیره انجمن سیستم های فازی ایران (1393 - اکنون)
  • عضو هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان مازندران (1393 - اکنون)
  • رئیس پردیس خودگردان دانشگاه مازندران (1392 - 1395)
  • سردبیر مجله Journal of Hyperstructures (1392 - اکنون)
  • مدیر گروه پژوهشی مرکز ابرساختارهای جبری دانشگاه مازندران (1389 - اکنون)
  • مدیر گروه ریاضی دانشگاه مازندران (1388 - 1390)
  • رئیس دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه گیلان (1370 - 1374)
  • دبیر و عضو کمیته ارتقای دانشگاه گیلان (1370 - 1374)
  • رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان (1366 - 1370)
بیشتر